Dlaczego Ubezpieczycielowi nie zależy na tym, aby poszkodowany korzystał z pomocy prawnika?


Warning: Illegal string offset 'id' in /web/htdocs5/kamilakorzeniewskapl/home/www/wp-content/plugins/jetpack/modules/contact-form/grunion-contact-form.php on line 1219

W chwili, gdy jesteśmy angażowani w wypadek lub stłuczkę, jesteśmy bezwiednie wciągani w wir działań, które mogą okazać się przytłaczające. Poszkodowany może zostać poproszony o złożenie zeznań na policji, przedstawienie zdjęć ze zdarzenia, musi zgłosić swoje roszczenia do ubezpieczyciela.

Bardzo często przy tym nie zdaje sobie on sprawy z tego, co jest istotne a co nie i zalewa ubezpieczyciela nadmiarem informacji, które mogą mu tylko zaszkodzić. Pożądane jest zrozumienie przez poszkodowanego jak radzić sobie ze zdobyciem i przedstawieniem tylko niezbędnej dokumentacji ze zdarzenia, co przyspieszy proces wypłaty należnego mu świadczenia pieniężnego.

Być może koniecznym będzie wytoczenie sprawy sądowej o zapłatę i udanie się na rozprawę, aby udowodnić, że odpowiednia kwota odszkodowania należy się poszkodowanemu.  Firmom ubezpieczeniowym nie zależy na wypłacie odpowiedniego odszkodowania (one zarabiają na tym, że ubezpieczeni wpłacają składki, z których wypłacą za zdarzenia jak najniższe odszkodowania), dlatego będą stosowały przeróżne działania, aby uniknąć płacenia.

Dlatego ubezpieczyciel, pod pozorem chęci niesienia pomocy poszkodowanemu, przeprowadza rozmowy telefoniczne z nim namawiając do szczegółowego opisu zdarzenia. Rozmowy są nagrywane i wszelka nieścisłość może działać na niekorzyść poszkodowanego w postaci obniżenia należnego mu odszkodowania a nawet do całkowitej odmowy jego wypłaty.

Nigdy nie wysyłaj żadnych oświadczeń do ubezpieczyciela ani nie rozmawiaj z nim na infolinii bez konsultacji ze swoim prawnikiem.

Jeśli policja jest obecna na miejscu zdarzenia, podaj krótkie oświadczenie, w którym podaje się tylko fakty sprawy. Trzymaj się faktów i nie spekuluj, kto ponosi winę. Rób zdjęcia i zbierz nazwiska oraz informacje kontaktowe wszystkich świadków, którzy mogą potwierdzić przebieg zdarzenia. Najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić na miejscu wypadku, jest zachowanie spokoju, uzyskanie potrzebnej pomocy i udokumentowanie wszystkiego. Pamiętaj, że miejsce wypadku zostanie dość szybko oczyszczone, więc rób zdjęcia natychmiast i porozmawiaj ze świadkami, gdy sprawa jest wciąż świeża.

 

Uprzejmie informuję, że w związku z rozwojem Kancelarii, Kamila Korzeniewska Kancelaria Radcy Prawnego świadczy bezpłatne porady prawne dla określonych grup osób, w tym między innymi dla osób poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych (uszkodzenie pojazdu, uszkodzenie ciała, utrata członka rodziny w wypadku samochodowym)
Porada obejmuje wyjaśnienie sytuacji prawnej osoby uprawnionej, wskazanie sposobu rozwiązania jej problemu prawnego.

Porad udzielam po wcześniejszym umówieniu telefonicznym.

 

[contact-form]

 

Dodaj komentarz